ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ARCADIAN SCREENINGS 2018

 

CINEVILLE ΤΡΙΠΟΛΗ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 - 11.40 The Match (10') Μαρίνα Τομαρά, Ελλάδα
11.40 - 12.00 Two Faces of Camera (18') Yasar University, Τουρκία
12.00 - 12.15 Με Λένε Γιώργο (16') Κων/να Τσαμπρούνη, Ελλάδα
12.15 - 12.30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.30 - 12.40 Field of Hope (16'), Home New Home, Τουρκία
12.40 - 12.50 MA FI (10') Istanbuli theater, Λιβανος
12.50 - 13.20 Fragile World (29'), Ants Tammik, Εσθονία


ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

19.00 - 19.50 Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
19.50 - 20.00 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.00 - 20.15 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 
20.15 - 21.45 Τhe Beast is Still Alive (90΄),  Mina Mileva & Vesela Kasakova, Βουλγαρία/Μ.Βρεταννία
21.50 - 22.00 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 
22.00 - 23.35 Kaddisch (Προσευχή) για έναν φίλο (94´), Leo Khasin, Γερμανία

 

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 - 12.20 Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
12.20 - 12.35 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.35 - 12.45 Waiting in the Grey Zone (7'), Young Palestinian Filmmakers Society, Παλαιστίνη
12.45 - 13.05 AMAL (18'), Σοκόλ Ελκένι, Ελλάδα
13.05 -13.30 Θα Επιστρέψουμε (22'), 8ο Λύκειο Αθηνών, Ελλάδα
13.30 - 13.50 Marry Me in Delhi (17'), Elma Neykova, Ινδία

 

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

19.00 - 19.06 Δράσε! (6΄), Κων/νος Βεργόπουλος, Ελλάδα
19.08 - 19.20 ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
19.20 - 19.40 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
19.40 - 21.10 The Manakia Brothers (91'), Eliza Zdru, Ρουμανία
21.10 - 21.25 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
21.25 - 21.55 Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
21.55 - 22.05 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
22.05 - 24.00 Hannah Arendt (113') Μαργκαρέτε Φον Τρότα, Γερμανία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 - 11.55 Tρεις Γυναίκες, Δύο Γλώσσες, Μια  Χώρα (22'), 41ο Λύκειο Αθήνας, Ελλάδα
11.55 - 12.10 ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
12.10 - 12.25 Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
12.25 - 12.40 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.40 - 13.10 Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα

 

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

19.00 - 19.25 Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
19.25 - 19.50 Mια Zωή …. Ποδήλατο (23') Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
19.50 - 20.15 Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
20.15 - 20.30 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.30 - 20.45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.45 - 22.10 Στρίγγλες (85'), Άγγελος Κοβότσος, Ελλάδα

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 - 11.45 Citizen Journalist (13') Arab Women Media Center, Ιορδανία
11.45 - 12.15 Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
12.15 - 12.30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.30 - 12.40 Ράπερ Αποκάλυψη (17') Ειρήνη Μπαζάρα, Ελλάδα

 

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

19.00 - 19.30 Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
19.30 - 19.40 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
19.40 - 20.35 Coffee for All Nations (52'), Wafa' Espvall, Παλαιστίνη/Σουηδία/ΗΑΕ
20.35 - 20.50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.50 - 22.30 Istanbul Echoes (100'), Giulia Fratti, Καναδάς/Γαλλία/Τουρκία

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 - 11.55 Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
11.55 - 12.25 Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.25 - 12.35 Bassel (10') Istanbuli Theater, Λίβανος
12.35 - 12.50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.50 - 13.00 Come with Me (6') Yasar University, Τουρκία
13.00 - 13.15 Ugarit (15') Hamoodeh Makkawei, Ιορδανία

 

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 

19.00 - 20.00 Νεστάνη. Φέρνοντας τον Αϊγιώρη. (60΄), Γ.Ν Δρίνης & Σίλας Μιχάλακας, Ελλάδα
20.00 - 20.15 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.15 - 20.30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.30 - 21.45 Τhe Extra Mile (76'), Βικτώρια Βελλοπούλου, Ελλάδα
21.45 - 22.00 ΣΥΖΗΤΗΣΗ

 

 

ΜΑΛΛΙΑΡΟΠΟΥΛΕΙΟ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018

11.00 - 11.55 Σταχτοπούτα (51') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.00 - 13.00 Οι μουζικάντηδες της Βρέμης (58΄) (υποτιτλισμένο), Γερμανία

 

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018

11.00 - 12.00 Ο πρίγκηπας Βάτραχος (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.10 - 13.10 Τραπεζάκι στρώσου (58΄) (υποτιτλισμένο), Γερμανία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018

11.00 - 12.00 Ο γενναίος ραφτάκος (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.10 - 13.10 Η ωραία κοιμωμένη (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία

 

 

ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ

Υπαίθριο Μουσείο Υδροκίνησης

 

21, 22 & 23/2/2018

ΠΡΩΙΝΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΩΡΑΣ

Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος , Ελλάδα
ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.00 - 11.30 Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
11.30 - 12.00 Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
12.00 - 12.30 Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.30 - 13.00 Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
13.00 - 13.50 Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
13.50 - 14.05 ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
14.05 - 14.30 Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα

 

ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018

 

19.30 - 21.15 Το Δώρο των Θεών (102'), Oliver Haffner, Γερμανία

 

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018

 

11.00 - 11.50 Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
11.50 - 12.15 Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
12.20 - 12.45 Mια Zωή …. Ποδήλατο (23') Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018

 

11.00 - 11.30 Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα 
11.35 - 11.50 ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
11.55 - 12.25 Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.30 - 13.00 Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα