ΤΡΙΠΟΛΗ
CINEVILLE MULTICINEMA
Παρασκευή 21/2 Σάββατο 22/2 Κυριακή 23/2 Δευτέρα 24/2 Τρίτη 25/2
Πρωινή Ζώνη
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΑ 11:00 - 13:00
Κατακλυσμός (100'), Guy Nativ, Ισραήλ Λεωφόρος Sonnenallee (94'), Leander Haußmann, Γερμανία Μια αναπαντεχη Φιλία (97'),Tobias Wiemann, Γερμανία
Ο Ηρακλής του 21ου αιώνα (22'), Παν.Αθηναίος, Ελλάδα, ΗΝΗ

Πού είναι το Μυαλό σου; (10'), Hamed Soltani, HNH

Με τον Δικό σου Τρόπο (33'),Κώστας Φωτιάδης/Mustafa Altinop, HNH
Απογευματινή Ζώνη
17:30 Κοιτώντας από την αναπηρική καρέκλα (82'), Oleh Pavliuchenkov, Oυκρανία. 17:30 Nούμερο Ένα (110'), Tonie Marshall, Γαλλία

17:30 Συνήγορος (110'), Rachel Leah Jones, Ισραήλ / Καναδάς / Ελβετία.

17:30 Μια Ταινία για το Παλαιοβιβλιοπωλείο των Αστέγων (45'), Ξενοφών Αγγελόπουλος, HNH  17:30 Δύο την νύχτα (87'), Roi Werner Ισραήλ
19:00 Ο δρόμος των 100 ημερών (30'),Πανεπιστήμιο Συρακουσσών,ΗΠΑ 19:25 Αρκάδες Πολεμιστές -Ημερολόγια Πολέμου (10'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος. 19:30 Μέχρι την Θάλασσα, (112'), Μάρκο Γκαστίν, Ελλάδα 18:25 Peter Plan (74') Jean Castejón Gilabert, Spain 19:10 Ο Άντρας που Αγάπησε, (90), Stian Kristiansen, Νορβηγία
19:30 Ένα μπαλόνι για τον Αλλάχ (58'),Nefise Özkal  Lorentzen, Νορβηγία  19:45 Διάλειμμα 21:40 Συζήτηση με τον σκηνοθέτη 19:50 Διάλειμμα 20:40 Διάλειμμα
20:40 Διάλειμμα 20:00 Χαιρετισμός Δημάρχου 22.00 Διάλειμμα 20:00 Σχετικά με τον Βασίλη (80'), Σταύρος Τσιώλης 20:50 Ας Περιμένουν οι Γυναίκες (87'), Σταύρος Τσιώλης
20:50 Παρακαλώ γυναίκες, μην κλαίτε (90'), Σταύρος Τσιώλης

20:10 Γυναίκες που περάσατε από εδώ (80'), Σταύρος Τσιώλης

22.10 Έρωτας στη χουρμαδιά (82'), Σταύρος Τσιώλης 21:30  Η Επιλογή του Βασιλιά (130'),Erik Poppe, Νορβηγία

  21:30 Χάνα Κ. (111'), Κώστας Γαβράς      
ΜΑΛΛΙΑΡΟΠΟΥΛΕΙΟ ΘΕΑΤΡΟ
Πρωινή Ζώνη
 11:00 - 13:00 11:00 - 13:00  11:00 - 13:00 11:00 - 13:00
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ  11:00 Το ζητιανόξυλο (30'), Ξεν. Αγγελόπουλος, ΗΝΗ   ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ
Rafiki – καλύτεροι φίλοι (79'), Christian Lo , Νορβηγία 11:30 Πολεμιστής του δρόμου (20'), Παν.Αθηναίος, ΗΝΗ Επιχείρηση Αρκτική (90'), GretheBoe-Waal, Νορβηγία  Η Απίστευτη Ιστορία του Γιγάντιου Αχλαδιού (80'), Αμάλιε Νέσμπι Φικ, Γιόργκεν Λένταμ, Φίλιπ Αϊνστάιν Λίπσκι, Δανία.
11:50 Φίτσι (8'), Γ.Αρβανίτη/Reza Goldadi, ΗΝΗ

Στού Απελλή (17'), Ι. Σαράντου/ Δέσποινα Βέρρη/Εσπερινό Γυμνάσιο Μυτιλήνης με Λυκειακές Τάξεις, HNH

Ντούσκο (23'), Γ. Θηβαίου/Δημ. Μουρατίδης / Λένα Μαρμαρινού, HNH
11:58 KOSTAS4AMBA (14'), Ιωάννα Κράνια, ΗΝΗ
12:12 Ο Μαύρος από δίπλα (20'),Τερίνα Χιουρέα, ΗΝΗ

12:30 Μικτό Ζευγάρι (10'),Kofi Drafor/Koffi Amouzou/Blondel, ΗΝΗ

  12:40 Σπιτική Λεμονάδα (17'), Ευάγγελος Μακροστέργιος, ΗΝΗ      

Δημητσάνα, Υπαίθριο Μουσείο Υδροκίνησης
Παρασκευή 21/2     Δευτέρα 24/2  
Πρωινή Ζώνη
10:00 - 13:00         10:00 - 13:00           
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ                                                                                                                                                  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΑ                                                                     
 Πέρα από τα Σύνορα (80'), Γερμανία Η νεαρή Σοφί Μπελλ 80', Amanda Adolfsson, Σουηδία
Απογευματινή Ζώνη
18:00 Έρωτας στη χουρμαδιά (82'), Σταύρος Τσιώλης 18:00 Σχετικα με τον βασιλη (80'), Σταύρος Τσιώλης
19:20 Διαπερνώντας (20') Παν.Αθηναίος ΗΝΗ 19:20 Aladdin (16'), Π.Μωραίτη/ Στ.Κόνιαρη/Α.Αντωνοπούλου, ΗΝΗ 

 

Μεγαλόπολη, Πνευματικό Κέντρο Πολύβιος
Παρασκευή 21/2     Δευτέρα 24/2 Τρίτη 25/2
Πρωινή Ζώνη
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ, ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΑ
10:00 Rafiki – καλύτεροι φίλοι (79'), Christian Lo , Νορβηγία                                                                                                                                                                                10:00 Χωρίς Σύνορα  (80'), Γερμανία 10:00 Επιχείρηση Αρκτική (90'), GretheBoe-Waal, Νορβηγία
 11:30 Κατακλυσμός (100'), Guy Nativ, Ισραήλ      11:30 Το κορίτσι που μου έσωσε την ζωή (79’), Hogir Hirori, Σουηδία  
Απογευματινή Ζώνη
19:00  Η Ζωή θα χαμογελάσει! (40΄), Steven Priovolos, Ισραήλ     19:00 Παρακαλώ γυναίκες, μην κλαίτε. (90'), Σταύρος Τσιώλης  
19:50 Σχετικα με τον βασιλη (80'), Σταύρος Τσιώλης     20:40 Goals (14'), Α.Αντωνοπούλου/ Γ.Σπυρίδης, ΗΝΗ  
       

21:00 Δεν είμαι ηρωας (21’), Μπ. Χριστακόπουλος, ΗΝΗ

 

 

Άστρος, Γενικό Λύκειο Άστρους
Παρασκευή 21/2 Σάββατο 22/2 Κυριακή 23/2    
19:30 Λεωφόρος Sonnenallee (94'), Leander Haußmann, Γερμανία 19:30 Δύο την νύχτα (87'), Roi Werner Ισραήλ 18.45 Loosing Hope, Making Hope (33'), Χρηστος Γιατράκος                                                                                      
21:10 Η Επιλογή του Βασιλιά (130'),Erik Poppe, Νορβηγία 21:15 Μέχρι την Θάλασσα, (112'), Μάρκο Γκαστίν, Ελλάδα 19.30 Αουτσαϊντερ (97'), Ronnie Sandahl, Σουηδία    
   Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη 21.10 Έρωτας στη χουρμαδιά (82'), Σταύρος Τσιώλης    
         
         
         
         
         

 

Λεωνίδιο, Φάμπρικα Πολιτισμού
Παρασκευή 21/2 Σάββατο 22/2 Κυριακή 23/2
19.00 Η Επιλογή του Βασιλιά (130'),Erik Poppe, Νορβηγία 19:00 Έρωτας στη χουρμαδιά (82'), Σταύρος Τσιώλης 19:00 Η Ζωή θα χαμογελάσει! (40΄), Steven Priovolos, Ισραήλ

 

Δολιανά, Καφενείο Ονειρολόγιο (29/2 - 01/03)
Σάββατο 29/2 Κυριακή 01/3
19:30 Ας Περιμένουν οι Γυναίκες (87'), Σταύρος Τσιώλη 19:30 Δύο την νύχτα (87'), Roi Werner Ισραήλ
 

21.00 Φως στο Σκοτάδι (20’), Παν. Αθηναίος, ΗΝΗ

21.00 Στον ωκεανο των συναισθημάτων (16’), Μ. Παναγιωτίδου, HNH 
   21.20 Ζαχάρ (13'), Σοκόλ Ελκένι, Ελλάδα